Strzegom Horse Trial 2015 już za nami!

Strzegom Horse Trials 2015 już za nami!

Hymnem Wielkiej Brytanii zakończyła się 13. edycja Strzegom Horse Trials. Do Strzegomia jak zwykle przyjechała czołówka światowego WKKW. Na hipodromie w Morawie wystartowało aż 265 zawodników z 23 krajów. Strzegom Horse Trials 2015 był jednocześnie czwartym spotkaniem zawodników siedmiu ekip startujących w ramach cyklu Pucharu Narodów.

Podobnie jak w latach poprzednich, Strzegom Horse Trials jest obowiązkowym przystankiem dla zawodników walczących o cenne punkty w cyklu Pucharu Narodów - najbardziej prestiżowej serii rozgrywek Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

W klasyfikacji drużynowej przed rozgrywką w Strzegomiu, prowadziła ekipa Wielkiej Brytanii z łącznym wynikiem 28 punktów po trzech etapach. W Strzegomiu zawodnicy brytyjskiego teamu po doskonałych przejazdach, zajęli pierwsze miejsce z wynikiem (150,30 pkt.), i utrzymali prowadzenie w generalnej klasyfikacji pucharowej. Drugie miejsce, z wynikiem 168,70 pkt. zajęła drużyna z Australii, trzecie Belgia (1108,30 pkt.) z Karin Donkers na czele, która zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej konkursu CICO3*.

Dla Polaków nie był to udany start. Niestety tylko jednemu zawodnikowi udało się ukończyć konkurs i zająć punktowane miejsce (25. z wynikiem 109,40 pkt.). To Szymon Nachotko reprezentujący barwy klubu LKS Stragona, startujący na koniu Ukłon.

W ramach Strzegom Horse Trials 2015 rozegranych zostało w sumie siedem konkursów międzynarodowych, począwszy od poziomu jednej „krótkiej” gwiazdki (CI-short*) do „trzech długich gwiazdek” (CI -long3*).

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie - organizatora.

WKKW

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego nazywany w skrócie WKKW, wywodzi się z tradycji wojskowej, pierwsze takie zawody rozegrano w Paryżu w 1902r., od 1912 roku jest to konkurencja olimpijska. WKKW składa się z trzech prób: ujeżdżenia, crossu i skoków. Celem tych zawodów było zademonstrowanie zarówno zdolności, wytrzymałości i szybkości koni, jak również ich elegancji oraz zgrania konia z jeźdźcem.

Jak dojechać?

Hipodrom im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich położony jest w miejscowości Morawa, około 5 km od Strzegomia, na Dolnym Śląsku.

Ma bardzo dobrą lokalizację komunikacyjną, leży na przecięciu tras Wrocław - Jelenia Góra i Wałbrzych – Legnica. Droga dojazdowa do hipodromu dochodzi bezpośrednio do drogi krajowej nr 5, co sprawia, że dojazd z Wrocławia autostradą zajmuje zaledwie pół godziny.