Lotto Strzegom Horse Trials

 
 

Reprezentacja Holandii zwyciężyła w rozegranym w Strzegomiu czwartym etapie Pucharu Narodów w WKKW podczas zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials. Drugie miejsce zajęli Amerykanie, a trzecie Belgowie. 

Holendrzy na pozycję liderów awansowali z trzeciego miejsca po ujeżdżeniu po udanych przejazdach wymagającej próby terenowej i nawet kilka błędów na parkurze nie wpłynęło na końcową klasyfikację – 133,8. Najlepszy wynik w ekipie wywalczyła Janneke Boonzaaijer na ACSI Champ de Tailleur. Zawodniczce przydarzyła się jedna zrzutka podczas próby skoków, mimo to z wynikiem 40,5 zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Sanne De Jong na klaczy Enjoy, trzecia po crossie, zaliczyła dwie zrzutki i uplasowała się na piątym miejscu – 43,8. W ekipie startowali także Merel Blom-Hulsman na Chinuk R oraz Stephan Hazeleger na Gold Rush.
 
Drugie miejsce na podium zajęła reprezentacja Stanów Zjednoczonych – 142,8, która pozycję wiceliderów objęła po ujeżdżeniu i utrzymała ją do końca rozgrywki. Amerykanie startowali w składzie: Jennifer Caras na Trendy Fernhill, Cassie Sanger na Fernhill Zoro, Andrew Mc Connon na Ferrie's Cello oraz Caroline Pamukcu na HSH Blake. Ta ostatnia para po ujeżdżeniu była pierwsza, cross ukończyła z drugą lokatą i obroniła ją bezbłędnym występem na parkurze - 35,7.
 
Trzecie miejsce przypadło Belgom, którzy startowali w składzie: Tine Magnus i Champagne Pia Z, Karin Donckers i Leipheimer van't Verahof, Julien Despontin i Honeyblue, Jarno Verwimp i Kyba van de Jomaheide – 166,1. Ekipa awansowała z piątego miejsca po ujeżdżeniu, a po crossie zajmowali czwarte miejsce. W konkursie rywalizowało dziewięć teamów narodowych. Polskiej reprezentacji nie udało się ukończyć konkursu. Julia Gillmaier startująca na klaczy Red Dream Princes, która jako jedyna z drużyny przejechała cross, wycofała się przed próbą skoków, zachowujac siły klaczy na kolejne starty w sezonie. 
 
W konkursie juniorskim najlepsze były polskie amazonki. Wygrała Karolina Miś na Go Jack po czystych przejazdach crossu i parkuru – 31,1, drugie miejsce ze stratą zaledwie 0,3 punku karnego zajęła Zuzanna Społowicz na wyhodowanym w Polsce Bankierze. Trzeci jest Niemiec Matti Garlichs na Ludwig 282 – 31,7. W konkursie w kategorii kuców, po bezbłędnym crossie i parkurze, pierwsze miejsce zajęła Niemka Anni Müller na Nightys Flashlight (30,7). W klasie Intro zwyciężył Ben Leuwer     na klaczy Balou's Mascot M – 28,6.
 
Podczas 20. jubileuszowej edycji zawodów w ciągu czterech dni startowało 280 koni w barwach 24 krajów.
 
Puchar Narodów klasyfikacja:
1.     Holandia - 133,8
2.     USA - 142,8
3.     Belgia - 166,1

[źródło: https://www.strzegomhorsetrials.pl/]

 

Śledź szczegóły na FB


 

Lotto Strzegom Horse Trials - Hobby Horse

 

JAK DOJECHAĆ?

Hipodrom im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich położony jest w miejscowości Morawa, około 5 km od Strzegomia, na Dolnym Śląsku.

Ma bardzo dobrą lokalizację komunikacyjną, leży na przecięciu tras Wrocław - Jelenia Góra i Wałbrzych – Legnica. Droga dojazdowa do hipodromu dochodzi bezpośrednio do drogi krajowej nr 5, co sprawia, że dojazd z Wrocławia autostradą zajmuje zaledwie pół godziny.

 

 
 

Nasza lokalizacja

DCU

Powstańców Śląskich 64
53-333 WROCŁAW

 

Kontakt

Zadzwoń do nas:
Biuro: +48 71 311 9508
Helpdesk +48 71 338 5516

lub wyślij mail na adres:

 

Newsletter

Zamów subskrypcję i bądź z nami na bieżąco...